Pochodząca z Krakowa artystka, ukończyła tamtejszą Akademię Sztuk Pięknych w roku 1988. Na dzień dzisiejszy żyje i pracuje w pobliżu swego rodzinnego miejsca, we wsi Modlnica.

Jej praca dyplomowa zachwyciła komisję do tego stopnia, że została nagrodzona wyróżnieniem oraz medalem. Ukończenie studiów nie sprawiło, że artystka przestała tworzyć – wręcz przeciwnie – od momentu obrony w dalszym ciągu zajmuje się ona działalnością artystyczną.

Alicja Słaboń-Urbaniak.doc

Alicja Słaboń-Urbaniak do perfekcji opanowała malarstwo sztalugowe, co pozwoliło jej na stworzenie własnego stylu, stanowiącego swoisty znak rozpoznawczy. Przy pomocy pędzla artystka ta jest w stanie spłaszczyć i uprościć przestrzeń. Zdaniem niektórych jej styl jest zbliżony do malarstwa naiwnego, a nawet prymitywnego. W jej pracach nie brakuje jednak różnorodności kolorów, a nawet faktur. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec kunszt malarski widoczny przede wszystkim w grze kolorów.

Alicja Słaboń-Urbaniak - Upalny dzień

Jej pierwsza wystawa została zorganizowana w 1990 roku, od tamtej pory wciąż organizowane są kolejne, zarówno indywidualne, jak i zbiorowe, krajowe, jak i zagraniczne. Artystka nawiązała współpracę z galeriami na terenie Danii, Japonii, Szkocji oraz Niemiec. Sztuka tworzona przez tę artystkę została doceniona przez muzea, jak i kolekcjonerów prywatnych. Jej prace znajdują się w USA, Francji, Japonii, krajach skandynawskich, Niemczech, a nawet w Konsulacie RP.

Zobacz aktualnie dostępne obrazy naszego artysty