Karol Bąk jest artystą wszechstronnym – malarzem, grafikiem, rysownikiem, urodzonym w roku 1961. Od roku 1984 do 1989 szkolił się na Wydziale Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (ASP). Był zdolnym studentem, co potwierdzają przyznane mu dwa dyplomy z wyróżnieniem. Pierwszy pochodzi z pracownik grafiki u prof. Tadeusza Jackowskiego, drugi z pracowni rysunku u prof. Jarosława Kozłowskiego.
Laureat następujących nagród:
– „Dyplom 89” za grafikę, zdobyty w Toruniu w roku 1989,
– I miejsce i medal „XXI Pokonkursowa wystawa na najlepszą grafikę i rysunek roku o model im. Jana Wronieckiego”.

Karol Bąk - NOKTURN NR 13

NOKTURN NR 13

Pierwsze trzy lata po studiach to okres fascynacji miedziorytem oraz rysunkiem, kilka późniejszych lat upłynęło na projektowaniu. W tym czasie Karol Bąk podróżował w celach artystycznych. Po koniec lat 90. rozpoczęła się w jego życiu era malarstwa olejnego, od 2000 roku jest to przedmiot jego działalności zawodowej.

Najważniejsze cykle tematyczne, których jest autorem to: „Żaglowiec”, „Dialogi”, Judyta i Salome”, „Cztery Żywioły”, Kokony” i „Aureole”. Oprócz tego w swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych, jak również zbiorowych, przede wszystkim na terenie naszego kraju, lecz również Niemiec i Holandii.

Karol Bąk - KRAWĘDŻ SNU

KRAWĘDŻ SNU

Dzieła tego artysty można podziwiać w następujących salonach wystawienniczych: w Poznaniu w „Galerii Renes”, w Gdańsku w „Galerii Klucznik”, w Warszawie w „Galerii SD” i „Galerii Tamka”, w Amsterdamie w „Go Gallery”, w Scheemda w Holandii w „Beeldkracht Galerie”, w Londynie w „Rainbird Fine Art Gallery”, w Krefeld i Huts w Niemczech w „Polart” oraz w Virginii w USA w „The Icon Gallery”.

Zobacz aktualnie dostępne obrazy naszego artysty