Krzysztof Heksel , to młody, trzydziestotrzyletni malarz pochodzący z Wałbrzycha.
Jest samoukiem. Maluje od najmłodszych lat, a tę pasję zaszczepił w nim jego ojciec, który również posiadał artystyczną duszą.

Krzysztof zaczynał swoją twórczą przygodę z malarstwem od szkiców ołówkiem, poprzez farby wodne, akrylowe, ale to jednak oleje stały się jego ulubioną techniką malarską.

Artysta we wczesnych latach swojej twórczości wzorował się na dorobku takich postaci, jak Hieronim Bosch, William Turner, Iwan Ajwazowski.
Momentem zwrotnym w jego twórczym życiu było dopiero zetknięcie się z obrazami polskiego malarza – Zdzisława Beksińskiego. Artysta ten stał się największą inspiracją oraz niedoścignionym wzorem dla Krzysztofa Heksla.

W tworzeniu swoich prac przyjął technikę laserunku, która jest bardzo pracochłonna, ale w zamian daje niezwykłą głębię oraz efekty barwne obrazom.
Wszystkie obrazy utrzymane są w nurcie surrealizmu bądź realizmu fantastycznego.
Krzysztof Heksel ma za sobą wystawę swoich prac pt. „Inspiracje” zorganizowaną w Galerii na Piętrze, Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Wałbrzychu (wernisaż wystawy miał miejsce 5 września 2013 r.); wystawę pt. „Magiczne światy” w Galerii Centrum Kultury-MBP w Głuszycy (wernisaż wystawy – 23 styczeń 2014 r.), wystawę „Na pograniczu światów…” w Ząbkowickim Centrum Kultury w Ząbkowicach Śląskich (wernisaż 3 października 2014 r.) oraz w Centrum Kulturalno – Kongresowym „Witold” w Boguszowie -Gorcach (wernisaż 22 listopada 2014 r.).

Media w Jego twórczości dopatrują się kontynuacji i pewnego przedłużenia ścieżki poszukiwań zapoczątkowanej przez Zdzisława Beksińskiego:

https://youtu.be/JUlhObOra-s
http://www.ipla.tv/2015-06-28-kierowca-z-talentem/vod-6289285