Wiele lat temu Tomasz Sętowski przyszedł na świat, zaledwie trzy lata później namalował swój pierwszy obraz, co wiele mówi o jego wrażliwości artystycznej. Pochodzi z Jury krakowsko-częstochowskiej.

Urodził się w Częstochowie, w roku 1961, gdzie potem uczęszczał do szkoły i ukończył WSP (obecnie Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie). Już od najmłodszych lat interesował się malarstwem, większość wolnego czasu w dzieciństwie spędzał z przyborami do rysunku i malowania w rękach.

Dreamscape Amsterdam 2010

Sętowski reprezentuje nurt zwany „Realizm Magiczny”, czyli wprowadza nas do świata swojej surrealistycznej wyobraźni, pełnej baśniowych opowieści, gdzie realistyczne detale łączą się w formy, które nie jest łatwo sobie samodzielnie wyobrazić. Sętowski lubi nadawać nowy wizerunek bohaterom literackim, jakiego byśmy się nie spodziewali. Jest też powszechnie uznawany za jednego z najciekawszych i najoryginalniejszych artystów polskich swojego pokolenia, a jego styl jest nie do podrobienia.

Tomasz Sętowski odniósł też wiele sukcesów na arenie międzynarodowej, ma on na koncie liczne wystawy w znamienitych galeriach w całej Europie, a także wiele wyrazów uznania od wystawców amerykańskich. Miejsca, w których Amerykanie mogli podziwiać płótna Polaka, to na przykład nowojorskie Stritcoff Fine Art i InterArt Gallery, targi sztuki w Nowym Jorku, CMF Gallery, gdzie obrazy Sętowskiego stawiano na równi z dziełami Salvadora Dali, Leonora Fini, Michaela Perkesa i innych wielkich artystów. Wiele wystaw Sętowskiego było uznawanych za wydarzenia roku, w miejscach gdzie się odbywały.

Tomasz Sętowski

W roku 2000, Tomasz Sętowski został uhonorowany tytułem „Artysta XX wieku”, z rąk największych person kultury i polityki, a w 2009 otrzymał on „Nagrodę Ministra Kultury” oraz „Nagrodę Prezydenta Miasta Częstochowy”.

Zobacz aktualnie dostępne obrazy naszego artysty